Wybierz język: PL | EN

   

 

1
3
4
5
2

Wizyta policjantów w Przedszkolu

11.05.201713:53

min5 maja 2017 r. nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Bezpieczeństwo mnie kręci”.

   Policjantka sierż. szt. Ewa Jaźwiec – Proga przypomniała dzieciom podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedszkolaki utrwaliły sposób zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz znaczenie kolorów sygnalizacji świetlnej. Ponadto sierż. szt. Ewa Jaźwiec – Proga przypomniała przedszkolakom jak należy zachować się podczas napotkania psa oraz jak należy reagować, kiedy dziecko zaczepiane jest przez nieznajomą osobę. 
    O bezpieczeństwie związanym z podróżą samochodem opowiadał dzielnicowy mł. asp. Jarosław Sobieszkoda. Policjant zwrócił uwagę, jak ważną rolę odgrywa zamontowanie w aucie fotelików dla dzieci i korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy pojazdem.
    Przedszkolaki podczas spotkania wykazały dużą wiedzę związaną z ogólnym bezpieczeństwem, chętnie odpowiadały na pytania policjantów. 
    Na zakończenie wizyty funkcjonariusze przekazali dzieciom bardzo interesujące i przydatne upominki oraz gadżety dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym w postaci pakietu edukacyjnego „Przedszkolak bezpieczny na drodze”, ufundowanym przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi. Goście dokonali także pamiątkowego wpisu do kroniki przedszkola.

I. Felczak, D. Hermann


Copyright © 2011 rogow.eu Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja Maxus Net Communiacations

Powrót na górę