Wybierz język: PL | EN

   

 

1
3
4
5
2

„Są pszczoły – jest życie”

12.10.201712:48

minZarząd Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach prosi o zapoznanie się z projektem "Są pszczoły - jest życie" i udzielenie pomocy w zdobywaniu na niego głosów w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego.

    Nasz projekt SĄ PSZCZOŁY - JEST ŻYCIE to zadanie edukacyjne dotyczące upowszechniania wiedzy na temat znaczenia bioróżnorodności przyrodniczego otoczenia ludzi i znaczącej roli zapylaczy, w tym zwłaszcza pszczoły miodnej - jako indykatora stanu środowiska. Celem zadania jest istotny i znaczący wzrost świadomości społecznej w odniesieniu do znaczenia i konieczności przywracania bioróżnorodności naszego najbliższego otoczenia, środowiska przyrodniczego, które nas otacza, a także ochrony owadów zapylających w szczególności pszczoły miodnej. Kierowany jest do wszystkich mieszkańców subregionu wschodniego obejmującego miasto Skierniewice oraz powiaty: skierniewicki, rawski, brzeziński, tomaszowski, opoczyński. Ma charakter nie umiejscowiony, dotyczy więc nas wszystkich. 
Pszczelarze, członkowie Rejonowego Koła Pszczelarzy z Brzezin chcą w ramach projektu propagować wiedzę ważną z punktu widzenia przyszłości pszczelarstwa, mało tego – chcą ją materialnie wspierać poprzez udostępnianie sadzonek bylin, krzewów i drzew miododajnych. Byłaby to więc inwestycja w przyszłość rolnictwa, sadownictwa, czyli także pszczelarstwa.
    Warto, by część pieniędzy z puli 5 mln zł z budżetu województwa łódzkiego na rok 2018 mogło trafić do rąk mieszkańców chcących dokonać nasadzeń roślin miododajnych i chcących zrozumieć wagę problemów, przed którymi współcześnie stajemy.
Z    agłosuj! Możesz wybierać z pośród 209 zadań zgłoszonych w całym województwie. Nasze posiada wyróżnik W225 i dotyczy subregionu wschodniego.
    Głosować na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego będzie można do końca października. Oddać głos może każdy mieszkaniec województwa łódzkiego.
Projekt W225 "SĄ PSZCZOŁY - JEST ŻYCIE" złożony przez pszczelarzy Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach przebrnął pierwsze sito eliminacyjne. Aby pomysł zakończył się sukcesem, potrzebne będą Wasze głosy, czyli mieszkańców województwa łódzkiego. Głosowanie będzie możliwe do końca października 2017 r. – w formie elektronicznej pod adresem: http://bo.lodzkie.pl/glosuj-online/

Nasz projekt posiada kod W225.
Pszczelarze z góry dziękują!

RATUJMY PSZCZOŁY!!!


Copyright © 2011 rogow.eu Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja Maxus Net Communiacations

Powrót na górę